Eesti Meister Kristin Tattar on värske Team64 liige ning discgolfis Eesti naiste esinumber. Uuest hooajast Latitude64, Dynamic Discs ja Westside’i ketastega mängiva Kristini sihid on kõrged.

1a2a9718

Sooviks jõuda rohkematele kõrgema tasemega võistlustele, kuna kogemused õpetavad kõige enam. Samuti püüan end hooajaks paremini ette valmistada nii füüsiliselt kui vaimselt ja saavutada mängijana stabiilsem tase. Kõige suurem eesmärk 2017. hooajaks on sõita MM-le USA-sse.

2016. aasta Euroopa Meistrivõistlustel Soomes Oulus tugeva neljanda koha saavutanud Kristin plaanib käsile võtta lisaks mängimisele ka naiste discgolfi populariseerimise ja arendamise. Plaanis on käima lükata 2017. aastal võistlussari ainult naistele eesmärgiga tutvustada neile discgolfi; kutsuda kokku Eesti paremik ning üheskoos jõuda nii kaugele, et tulevikus naiste osakaal erinevatel Eesti sisestel võistlustel oleks märgatavalt suurem.

Kristin, oled saanud nüüd ligi kuu-poolteist testida erinevaid Trilogy kettaid. Kuidas tundub? Kas üleminek Prodigylt Trilogyle on olnud raske?

Olen püüdnud oma eelnevate hooaegade koti sisule leida võimalikult sarnased kettad Trilogy valikust ja siiani pole ma pidanud milleski pettuma. Ma ei saa veel öelda, et olen järgnevaks hooajaks koti sisu täielikult paika saanud, kuid mida aeg edasi, seda selgemaks kõik muutub. Üleminek tundus ainult alguses raske ja tõepoolest tundsin suurt hirmu, et ei saa uute ketastega hakkama, aga ühel hetkel panin enne võistlust ainult uued kettad kotti ja sundisin end hakkama saama. Tänu sellele olen kindlasti palju enesekindlam ja võin öelda, et hätta ma veel pole jäänud. Trilogy valik on niivõrd lai, et igaüks leiab endale sealt sobiva koti sisu. Samuti pean ütlema, et ketaste valikul on olnud suureks abiks Silver Lätt ja Teemu Nissinen – aitäh!

14502903_10209944021812584_5226795999098383754_n

Milline ketas on kujunenud lemmikuks?

Lemmikuks on Westside Shield. Oma esimesel EMV-l võitsin Järva-Jaani 18ndal toimunud CTP võistluse ja sain auhinnaks Shieldi. Mäletan, et kasutasin seda eestkäe lähenemisteks mõnda aega kuni hakkasin Prodigyga mängima. Nüüd kodus leidsin selle juhuslikult üles ja käes hoides meenutas ta mulle kõige enam Pa1, ilma milleta ma kindlasti oleks palju kehvem mängija olnud – see oli mu vaieldamatu lemmik. Seega nüüd, kus olen Pa1-le asenduse leidnud, siis tunnen, et saan palju kindlamalt uuele hooajale vastu minna.

Millega putid ja miks valisid just antud putterid puttimiseks?

Esialgu võtsin proovimiseks Pure. Siiski olen nüüd jõudnud otsusele, et hakkan seda kasutama ainult kaugemateks puttideks. Põhiputterinks võtan hoopis Shieldi – tunnen, et see on käes mugav ja sobib mulle hästi.

Mis keskmaakettaid kasutad?

1a2a9774Keskmaadest on hetkel kotis Verdict, Compass ja Claymore. Testimiseks olen võtnud endale veel Truthi ja Suspecti. Eks elu näitab, mis täpsemalt kotti jääb.

Draiverid, draiverid, draiverid – mis on kujunenud hetkel põhidraiveriks?

Draiveritest on mul hetkel kotis Trespass, Ballista ja Defender. Põhiliselt kasutan draivimiseks Trespassi. Fairway draiveritest on kotis Saint Pro ja Convict – mõlemad meeldivad mulle väga ja leidnud koha minu kotis.

Uuel aastal on plaanis käima lükata kaks võistlusetappi ennekõike mõeldes naistele. Üks Tallinna lähedal ja teine Pärnus. Ehk räägid paari sõnaga, mis on plaanis?

Plaanis on korraldada kaks võistlust, mille sihtgrupiks on ainult naised. Eesmärk on populariseerida discgolfi meie naiste seas ning innustada neid võistlema tulema ja ehk leiab keegi seeläbi discgolfi näol uue hobi, mida tõsisemalt harrastama hakata.

Esialgse plaani järgi sooviks mängida ühe võistlusringi, kus selgitatakse välja harrastajate ja edasijõudnute parimad. Sellele eelneks ka mängijatele koolitus, mida viivad läbi L64 mängijad. Kindlasti võivad kaasa elama tulla kõik mehed, kes saavad kätt proovida esialgu caddy ametis ning hiljem segapaarismängus. Kokkuvõttes on eesmärk pakkuda huvilistele elamusterohke päev täis discgolfi!

// Profiilifotod Joosep Martinson