Baltimaade Team Latitude64 roster on hooajaks 2017. komplekteeritud!

“Meil on väga hea meel, et oleme enda ridasid täiendanud mitmete väga heade discgolfaritega, kes mitte ainult ei näita silmapaistvaid tulemusi discgolfiradadel vaid arendavad antud sportlikku spordiala tervikuna. Discgolfi buum Baltikumis mitte ei käi, vaid on alles algamas ning meie ülesanne on koondada tiimi mängijad, toetajad, sponsorid, taustajõud, poolehoidjad, kes üheskoos tahavad veel rohkem panustada ning olla nii-nimetatud teerajajad. Discgolf on meie jaoks elustiil, hea seltskond ning ülim ajaviide,” olid Silver Leetma CDG ja Team64 eestvedaja esimesed emotsioonid.

“Uuel hooajal oleme tiimi komplekteerimisel proovinud hoida võimalikult mitmekülgset joont ning leida just need õiged inimesed, kes sobiksid kokku. Euroopa tiimi hakkavad esindama meie esinumbrid Silver Lätt ja Kristin Tattar. Open klassis esindavad Team64 ridasid Marion Kull, Kristo Raik, Marko Narits, Ralf Rogov ja Albert Tamm. 2017. hooajal paneme suurt rõhku ka naiste discgolfi arendamisele. Naisteklassis säravad Anni Eesmaa, Kaidi Allsalu, Ivonne Ossis ja Kaidi Roosimägi. Noortest hoiame pöialt tulevikulootustel Maico Rimmelil ja Kasper Pisal, Mastersis jagab oma teadmisi Eesti Meister Raimo Kimmel. Lätis on üks meesmängija positsioon veel vaba, kuid naistest esindab Team64 Läti Meister Elena Vecmane. Leedu poolelt on tiimis kaks tugevat lüli – 2016. aasta suvel Leedu meistriks tulnud Mindaugas Posius ja juuniorite divisjonis Albert Tammega maid jaganud Pranas Gricius. Usun, et roster on väga kõva! Olen ülimalt rahul ja usun tiimi mängijatesse. Proovime 2017. a astuda mitte ühe, vaid kolm sammu edasi igas elemendis võrreldes 2016. hooajaga.”

“Suureks plussiks on ka Jörgen Puisi liitumine Team64 abistava personaliga. Jörgen on väga hea füsioterapeut, kes valmistab ette mängijad pikaks võistlushooajaks (vaata: http://fysioexpert.eu). Loome personaalsed tervisekaardid; treeningplaanid hooajaeelse, kestva ja lõpufaasi jaoks; ravime, kui tekivad vigastused ning proovime mängijates tõsta teadlikkust oma keha hoidmisel, korralikul soojendusel ning vigastuste vältimisel. Ja loomulikult on meil tiimis ka Ardo Sepp, kes aitab paika saada iga mängija võistluskalendri ja on meie vaimne isa Põhjapool, Euroopa discgolfimekas Soomes. Usun, et Ardost on palju abi ka 2017. hooajal,” lisas Leetma.

t64_roster

 

Silver “Latitude64” Lätt, Team64 Europe mängija hooajal 2017.

Millised on sinu eesmärgid 2017. hooajal?

Eesmärgid on kõrged, aga olen valmis endast 101% andma. Offseasoni eesmärgid on – treenida end 4 kuu vältel üldfüüsiliselt parimasse võimalikku vormi – õppida oma uue koti sisu selgeks talvisteks meistrivõistlusteks – veeta võimalikult palju aega saalis, treenides putti, lähenemisi ning draivi tehnikat. 2017. hooaeg on aasta, millest ma ootan reitingu neljakohaliseks tõusmist! Minu jaoks tähendab see paljude pisemate võistluste kustutamist kalendrist, kuid arvan, et see samm tuleb teha! Iga hea asi saab kord otsa ning iga lõpp on millegi uue algus. Ma kaalusin pikalt erinevate tiimide pakkumisi ning olles väga tänulik Team Prodigyle, vendadele Pajudele, Martinile, Reinule ning ehk veel kõige enam Rainerile, pidin ma lepingu pikendamisest loobuma.

Ma olen terve oma mängijakarjääri mänginud Prodigy discidega ning pole midagi parata, nad on mu lemmikud ja ma hindan neid rohkem kui teisi, kuigi kõik brandid omavad samu, ehk isegi paremaid tooteid. Innova tegi mulle väga muljetavaldava pakkumise, mille peale ma samuti pikalt mōtlesin. Sinna tiimi ma arvasin, et ei ole iial võimalik tõusta, vähemalt mitte ühelgi alla 1000 reitinguga mängijal, mitte ühelgi eestlasel, mitte kunagi. Sinna kuuluvad ainult kõige staarimad staarid! Siiski, otsustasin ka selle pakkumise tagasi lükata ja teha nii nagu süda ütleb. Ma olen tänulik Renele ja Jussile, see kõik tähendab mulle väga palju! L64 Europe tegi mulle väga hea pakkumise, ma näen et nendega koostööd tehes on mul kõige lihtsam areneda, kõige rohkem võimalusi selleks ja mind ümbritseb väga tegija tiim. Otsuse langetamisega olid seotud ka head sõbrad Teemu ja Ricky, kes aitavad mind pidevalt kõigi küsimustega mis puudutavad trilogy kettaid. Samuti Marko, Ralf, Silver ja Kristin!

13043279_10153433050476433_8124408159700771068_n-1
Milline oli sinu meeldejäävaim võistlus 2016. hooajal?

Meeldejäävam võistlus oli minu jaoks ehk Copenhagen Open, kus ma sain läbi juhuse omale uue sõbra ja superhea caddy Andro. See rada oli üks mu lemmikuid, üks ilusamaid parke mida näinud olen ning ilmastik terve nädalavahetuse vältel muutis kogu turniiri superkeeruliseks. Samuti oli see Euro Touri etapp esimene kord kus pidin üksi võistlustele lendama.

Mida soovitad alustavale mängijale?

Algajad mängijal soovitaksin ennekõike mängu nautida ning püüda sõbrast parem olla. Arenemine on kõige efektiivsem endast tugevama mängija kõrval, küsige, uurige, proovige, küll tuleb!

Kristin Tattar, Team64 Europe mängija hooajal 2017.

Millised on sinu eesmärgid 2017. hooajal?

Eesmärgiks oleks mängijana sammuke edasi astuda. Sooviks jõuda rohkematele kõrgema tasemega võistlustele, kuna kogemused õpetavad kõige enam. Samuti püüan end hooajaks paremini ette valmistada nii füüsiliselt kui vaimselt ja saavutada mängijana stabiilsem tase. Kõige suurem eesmärk 2017. hooajaks on sõita MM-le.

Miks otsustasid just liituda Team64 Europe’iga?

L64 kasuks otsustasin seetõttu, et nägin nende pakkumises kõige rohkem perspektiivi ennast mängijana arendada ning kindlasti andis enesekindlust juurde see, et ees on ootamas sõbralik ja toetav meeskond. Siiski otsus, et uuel hooajal L64 tiimiga liituda, ei tulnud kergelt, kuna siiani olen mänginud Prodigy ketastega ja terve koti sisu vahetus tundus natuke hirmutav. Siinkohal tahaksin ka tänada tervet Prodigy tiimi – eriti Reinu ja Martinit, kes on mind alati toetanud ja abistanud. Jään alati Prodigyga mängitud hooaegu hea sõnaga meenutama ja olen südamest tänulik kogu toetuse eest, kuid alates uuest hooajast pööran uue lehekülje ja usun, et uued väljakutsed muudavad mind ka paremaks mängijaks.

14612390_10209944019452525_4121991249706813499_o

Milline oli sinu meeldejäävaim võistlus 2016? Millistel suurvõistlustel plaanid osaleda 2017. hooajal?

2016. aasta meeldejäävaim võistlus on minu jaoks kahtlemata EM. Läksin sinna ilma igasuguse erilise emotsioonita ning mingeid eesmärke endale ei seadnud – mängisin lihtsalt oma mängu ja olin isegi üllatunud, kui konkurentsivõimeline ma suutsin olla. Alles võistluse lõpu poole hakkasin aru saama, mis kaalul on, ja nüüd tagasi vaadates võin öelda, et lõpuks tuli ikkagi närv sisse ja ei suutnud päris seda saavutada, milleks ehk võimeline olen. Seetõttu arvangi, et järgneval hooajal oleks kindlasti vaja rohkem suurematel võistlustel käia, kuna sealt saadud kogemused õpetavad palju ja aitavad tekitada suurema enesekindluse.

Mida soovitad alustavale mängijale?

Alles alustaval mängijal, kes tahab paremaks saada, soovitan võimalikult palju putterite ja keskmaa ketastega mängida. Aeglased kettad on nö vähem andestavamad – eriti putterid, mida peab tehniliselt hästi viskama, et need lendaksid nii nagu tahad. Samuti soovitan nõu küsida mõnelt kogenumalt mängijalt, kes visketehnikale saaks pilgu peale visata ning näpunäiteid jagada.

Tutvustame kõiki mängijaid personaalselt novembrikuus. Jälgi CDG kodulehte.